کانون تبلیغاتی هور

شادی در طراحی‌های ساگمیستر

پسندیدم

نپسندیدم

0

تعداد نمایش

814

به اشتراک بگذاریم

fjrigjwwe9r0Tb_Post:C_Content

منبع: مدآنلاین

«استفان ساگمیستر» (Stefan Sagmeister) طراح شناخته شده گرافیک در نمایشگاه جدید خود مطالعات روانشناسی و موضوعی خود در زمینه شادی را در موزه وین در معرض دید همگان قرار داده است. ساگمیستر که استودیوی طراحی «ساگمیستر اند والش» نیویورک را بنیانگذاری کرده است در این نمایشگاه نتایج تحقیقات بلندمدت خود در روش‌های افزایش شادی را به نمایش گذاشته است.

او تحقیق درباره روش‌های افزایش شادی از طریق طراحی را با مصاحبه با روانشناسان و بررسی همه حوزه‌های مرتبط مانند داروهای شادی‌زا تا تمرین‌های تغییر حالت، آغاز کرد.

«استفان ساگمیستر» طراح شناخته شده گرافیک در نمایشگاه جدید خود مطالعات روانشناسی و موضوعی خود در زمینه شادی را در موزه وین در معرض دید همگان قرار داده است. ساگمیستر که استودیوی طراحی «ساگمیستر اند والش» نیویورک را بنیانگذاری کرده است در این نمایشگاه نتایج تحقیقات بلندمدت خود در روش‌های افزایش شادی را به نمایش گذاشته است.

او تحقیق درباره روش‌های افزایش شادی از طریق طراحی را با مصاحبه با روانشناسان و بررسی همه حوزه‌های مرتبط مانند داروهای شادی‌زا تا تمرین‌های تغییر حالت، آغاز کرد. آزمایش‌ها و نتایج کارهای او در مجموعه‌ای از اینفوگراف‌های بزرگ و سازه‌هایی بلند بازسازی شده است.
در این نمایشگاه با استفاده از طراحی‌های مختلف میزان ارتباط شادی با آمارهای مختلف مانند خرسندی از شغل و کارآمدی آن و فعالیت‌های تولیدکننده لذت، نشان داده است. در یکی از این طراحی‌ها دوچرخه‌ای روبروی یک دیوار بزرگ از چراغ‌های نئون قرار داده شده است که با رکاب زدن فرد، پیام‌های مختلفی با سطوح متفاوت انگیزه‌دهی روی دیوار نمایش داده می‌شود تا تاثیر آنها روی حالت فرد بهتر نشان داده شود.

روی پله‌های منتهی به سالن نمایش نیز جملاتی از افراد مختلف چاپ شده است که هرکدام نشان‎دهنده میزان انگیزه یا حالت فرد از نظر میزان شادی است. در ورودی سالن اصلی نیز یکی از طراحی‌های مشهور این طراح به شکل دو میمون عظیم‌الجثه قرار داده است که هرکدام پیامی را در دست دارند.
حتی دیوارهای دستشویی‌ها نیز با دست نوشته‌های ساگمیستر تزئین شده است. از بازدیدکنندگان خواسته می‌شود با فشار دادن دکمه‌ها، کشیدن نمادها یا کمک به موسسه «چقدر خوشحالید؟» از طریق برداشتن آدامس از میله‌های قرار داده شده در کنار هم با امتیاز از 1 تا 10، در این نمایشگاه مشارکت داشته باشند.

مجموعه‌ای از دست‌های طراحی شده توسط این طراح نیز روی دیوارهای مکان‌های مختلف نمایشگاه قرار داده شده است که شیرینی‌های مورد علاقه او را به بازدیدکنندگان تعارف می‌کنند.

مترجم: علی جعفری

برای مشاهده محتوای هر بخش روی آیکون آن کلیک فرمائید

برچسب ها :

نظر به صورت خصوصی ارسال شود.