کانون تبلیغاتی هور

انیمیشن موانا Moana

پسندیدم

نپسندیدم

0

تعداد نمایش

819

به اشتراک بگذاریم

fjrigjwwe9r0Tb_Post:C_Content

درست است که دنیای انیمیشن فقط دنیای کودکان نیست و فیلم ها و سریال های انیمیشنی بسیاری تاکنون مختص بزرگسالان تهیه شده است. اما نمی توان نقش انیمیشن را در آموزش و تربیت نسل جوان جامعه نادیده گرفت. کودکان به دلیل قوه تخیل فعالی که دارند خود را به راحتی در جای شخصیت های داستان قرار داده و به همراه او غرق در اتفاقات مختلف می شوند. شرکت های بسیاری در سراسر جهان به ساخت و تولید انیمیشن اشتغال دارند. در این میان شرکت والت دیزنی در میان تمام شرکت های تولید انیمیشن توانسته است از تخیل کودکان به خوبی بهره گرفته و جای خود را در میان اذهان عمومی تثبیت نماید. شرکتی که کار خود را با کارتون های سیاه و سفید میکی ماوس شروع کرد، اکنون یکی از غول های بزرگ رسانه ای محسوب می شود که تاکنون آثار بزرگ بسیاری را تولید و عرضه نموده است

 

انیمیشن موانا (Moana) که توسط رون کلمنتس (Ron Clements) و جان ماسکر (John Musker) کارگردانی شده و در سال 2016 به نمایش عمومی درآمده است یکی از همین آثار بزرگ و تاثیر گذار به حساب می آید. این فیلم انیمیشنی 107 دقیقه ای داستان دختری به نام موانا را روایت می کند که در جزیره ای کوچک به دنیا آمده و توسط اقیانوس برای بازگرداندن سنگی جادویی که روزی قلب الهه زندگی و برکت بوده است انتخاب می شود. او در این راه با مشکلات و مشقات فراوانی رو به رو شده و در نهایت موفق می گردد تا قلب الهه را به جای اصلی خود بازگرداند.

 

نکته مهم در خصوص این داستان پرداختن به مفهوم روانشناسی و اسطوره ای سفر قهرمانی است که جوزف کمبل اسطوره شناس مشهور آمریکایی در آثار خود بسیار به آن پرداخته است. سفری درونی که هر انسان باید برای یافتن خویشتن خویش بپیماید و در این راه متحمل مشقت ها و زخم های بسیار می گردد. موانا در حقیقت برای یافتن خودش به دریا می زند. این موضوع چندین و چند بار در طی فیلم به بیننده یادآوری می گردد. مائووی فرزند خدایان که در این سفر به همراه موانا حضور دارد یک بار در گذشته سفر قهرمانی خود را طی کرده و بار دیگر مجبور است برای اصلاح اشتباهات خود آن را بپیماید.

 

انیمیشن موانا سعی دارد به بیننده بقبولاند که انتخاب شدن به تنهایی به معنی موفقیت در هدف نیست و همواره باید آموخت و آموخت و از این آموزه ها در طی سفر خود استفاده نمود. شخصیت اصلی این انیمیشن یک دختر است. دختری که بسیاری از انسان های اطراف او سعی دارند به او القا کنند که نمی تواند به راهی که می خواهد گام بگذارد. اما او مصمم است و این واقعیت او را در رسیدن به هدفش یاری می کند.

 

موانا فروش بسیار بالایی داشته است و در زمان کوتاهی که از اکرانش می گذرد توانسته جایزه های بسیاری را از آن خود کند. علاوه بر تکنیک بالای تولید آن، موسیقی مناسب و صداگذاری منحصر به فردش تاثیر بسزایی در استقبال عمومی از این انیمیشن داشته است. مطمئنا تماشای انیمیشن موانا نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان نیز لذت بخش خواهد بود.

 

 

 

منبع : ویندوز سنتر

 

دریافت

کیفیت :
ویدئو :
زمان :
تعداد دانلود : 0 بار

توضیح :

دریافت

کیفیت :
ویدئو : انیمیشن موانا
زمان :
تعداد دانلود : 0 بار

توضیح :

برای مشاهده محتوای هر بخش روی آیکون آن کلیک فرمائید

برچسب ها :

نظر به صورت خصوصی ارسال شود.