کانون تبلیغاتی هور

آنیک تروکسلر (Annick Troksler)

پسندیدم

نپسندیدم

0

تعداد نمایش

783

به اشتراک بگذاریم

fjrigjwwe9r0Tb_Post:C_Content

خانم آنیک تروکسلر(Annick Troksler) در سال ۱۹۷۹ در سوییس به دنیا آمد. او در دانشکده هنر شهر لوزان تحصیل کرد. علاوه بر این یک سال در مکزیک و یک سال هم در بازل (به صورت بورسیه) درس خواند. بعد از آن با استودیو طراحی گرافیک نیکلاوس تراکسلر برلین، استودیوی استفان بوندی شهر برن و استودیوی مویز و واندرسن شهر آمستردام همکاری می کرد. او در حال حاضر در مدرسه هنر و طراحی شهر بازل تدریس می کند و عضو AGI هم هست.

 

آنیک، آثار تبلیغاتی‌اش را با الهام از نقاشان سورئالیست و به خصوص آثار خوان میرا و ایو‌تانگی می‌کشد.
به عنوان نمونه در پوستر جشنواره جاز سال ۲۰۱۴ ما با درهم تنیدگی خطوط و سطوح رنگی مختلف مواجه می‌شویم. در نتیجه درون مخاطب احساسی شبیه ملودی‌های پیچیده موسیقی با لهجه‌ای خاص تداعی می‌شود و خطوط شکسته که در میان آن‌ها عباراتی دیده می‌شود.

 

پوسترهای کنسرت تک خوانی اینتیمیتیس، تنوع برداشت های آنیک تروکسلر را در نگاه به موضوعات نشان می‌دهد. او در پوستر سال ۲۰۰۳ دستگاهی به شکل ماهی طراحی کرد با دستانی شبیه آدم که وقتی از زیر آب به بالا می رود اثری شبیه نام گروه اینتیمیتس برجای می گذارد. در این اثر، ابتدا نگاه بیننده به بدنه دستگاه دوخته شده و سپس به سمت پایین برمی گردد، در نتیجه به طور کامل ترکیب این پوستر را دریافت می کند. ترکیب هماهنگ رنگ های آرامش بخش و نبود المان اضافی اجازه می دهد دقت بیننده بر این عنصر پیچیده و غیر معمول در پوستر متمرکز شود.

 

کار کردن در چارچوب یک موضوع مشخص، کار مشکلی است چون در این صورت طراح باید هر بار با نگاهی نو به خلق اثر بپردازد و البته هربار باید این نگاه را در قالبی جذاب و تماشایی نشان بدهد.
انیک تراکسلر پوسترهایش را با ترکیب ماهرانه مکاتب و تکنیک های هنری، جذاب و دیدنی می کند. او برخی اوقات در پوستر خود از نوشته استفاده می کند و جایگاه مهمی در پوستر به آن اختصاص می دهد ولی اصل پوسترش بر مبنای دنیای فرم و ایده است تا بازی با کلمات. با استفاده از نوشته، پوستر تراکسلر جذاب تر و کامل می شود و در عین حال از اهمیتش به عنوان پوسترهایی با سمت و سوی هنر مدرن کاسته نمی شود. در ادامه پوسترهای دیگری از این طراح را خواهید دید.

 

منبع : روزرنگ

 

برای مشاهده محتوای هر بخش روی آیکون آن کلیک فرمائید

برچسب ها :

نظر به صورت خصوصی ارسال شود.